Quantcast

„WikiLeaks“ įkūrėjas: JAV šnipinėjimas reikalauja teisinio atsako

  • Teksto dydis:

Vyriausybių paslaptis viešinančio tinklalapio „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange'as (Džulianas Asandžas) trečiadienį sakė Prancūzijos televizijai, kad atėjo laikas imtis teisinių veiksmų dėl JAV vykdomo šnipinėjimo, kai buvo paviešinta naujų pasipiktinimą sukėlusių dokumentų, atskleidžiančių, kad Vašingtonas pasiklausydavo trijų Prancūzijos prezidentų pokalbių.

Duodamas interviu televizijai TF1 aktyvistas ragino Prancūziją žengti toliau negu Vokietija ir pradėti „parlamento tyrimą“ dėl užsienio valstybės žvalgybos veiklos, pridūręs, kad ši byla turi būti perduota generaliniam prokurorui.

Vokietijos prokurorai vykdė tyrimą dėl numanomo kanclerės Angelos Merkel telefono šnipinėjimo, bet vėliau jį nutraukė dėl tvirtų įrodymų stygiaus.

L.Assange'as taip pat sakė, kad galima tikėtis naujų svarbių paviešinimų.

„Žvelgiant iš politikos perspektyvos, manau, jog tai, kas ateina, yra reikšmingiau už viską, ką iki šiol esame paskelbę“, – teigė jis.

„Tačiau dabar iš tiesų klausimas (Prancūzijos prezidentui Francois) Hollande'ui (Fransua Holandui) ir Prancūzijos vadovybei – kokios yra galimybės (sulaukti) jų atsako vertinant šią padėtį“, – pridūrė L.Assange'as. 

Prancūzija anksčiau trečiadienį reiškė pasipiktinimą, kai „WikiLeaks“ paviešino „visiškai slaptų“ dokumentų, kurie atskleidžia, kad 2006-2012 metais JAV šnipinėjo F.Hollande'ą ir jo du pirmtakus – Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) ir Jacques'ą Chiracą (Žaką Širaką). Tuos dokumentus paskelbė „WikiLeaks“, bendradarbiaudamas su Prancūzijos dienraščiu „Liberation“ ir tiriamosios žiniasklaidos tinklalapiu „Mediapart“.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras iškvietė JAV ambasadorę pasiaiškinti dėl tų dokumentų, o F.Hollande'as kalbėjosi telefonu su JAV prezidentu Baracku Obama (Baraku Obama), kuris dar kartą patikino, kad Europos lyderių šnipinėjimas nebevykdomas.

Tačiau J.Assange'as kaltino JAV žaidžiant „žodžių žaidimus“ – kaip ir po paviešinimų apie JAV vykdytą A.Merkel šnipinėjimą.

„Kiekviename iš tų perimtų pokalbių telefonu, kuriuos mes paskelbėme, Hollande'as kalbasi su kažkuo kitu, Sarkozy kalbasi su kažkuo kitu – vienu iš Prancūzijos vyriausybės narių. Ką reiškia, kad jie neketina šnipinėti asmeniškai Hollande'o, jeigu jie šnipinėja kiekvieną, su kuriais jis kalbasi?“ – klausė „WikiLeaks“ įkūrėjas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių