Quantcast

Boksininkei A. Starovoitovai – medalis, vyrams nepasisekė

• Teksto dydis:

Iš Europos bokso čempionato Lietuvos rinktinė grįš su medaliu – antrą kartą per savo karjerą šių varžybų trofėjų iškovojo klaipėdietė Ana Starovoitova.

Belgrade (Serbija) vykstančio Europos bokso čempionato aštuntfinalyje A. Starovoitova (svorio kategorija iki 60 kg) 5:0 nugalėjo kroatę Deą Bolancą, o ketvirtfinalyje tokiu pat rezultatu – ispanę Sheilą Martinez Perez.

Trenerio Eugenijaus Vaitkaus auklėtinė, patekusi į pusfinalį, užsitikrino mažiausiai bronzos medalį.

A. Starovoitova, vos tramdydama ašaras, pergalę prieš ispanę skyrė savo mirusiam tėčiui.

„Dėkoju treneriams ir visai mūsų komandai už palaikymą. Labai norėjau atsirevanšuoti šiai varžovei, kuriai pralaimėjau ikiolimpinės atrankos turnyre Italijoje“, – kalbėjo Lietuvos boksininkė.

Šiandien pusfinalyje klaipėdietės laukė Rusijai atstovaujanti armėnė Nune Asatrian, tačiau A. Starovoitova atsisakė šios kovos.

Be to, reikšdama palaikymą Ukrainai, Lietuvos sportininkė praleis ir  apdovanojimų ceremoniją.

Ketvirtfinalyje suklupo viena didžiausių Lietuvos bokso vilčių G. Stonkutė.

Lietuvos bokso federacija (LBF) 2023-iųjų sausio 26 d. priėmė sprendimą tarptautinėse varžybose nekovoti su šalių agresorių atstovais.

2022-aisiais Juodkalnijoje surengto Europos čempionato bronzos medalį iškovojusi A. Starovoitova ketvirtfinalyje įveikė Suomijos boksininkę, tačiau pusfinalyje pralaimėjo čekei Lenkai Bernardovai.

Šįkart ketvirtfinalyje suklupo viena didžiausių Lietuvos bokso vilčių Gabrielė Stonkutė (iki 75 kg) – 2022 m. pasaulio ir Europos čempionė 1:4 nusileido serbei Nikolinai Gajič.

Belgrado ringe kalnų nenuvertė nė vienas iš penkių mūsų šalies boksininkų.

Aštuntfinalio dvikovas pralaimėjo Andriejus Lavrenovas (iki 63,5 kg) – 0:5 moldavui Aleksandrui Parašivui, Robertas Jokulys (iki 92 kg) – 0:5 serbui Sadamui Magomedovui, Algirdas Baniulis (per 92 kg) – 0:5 juodkalniečiui Dilanui Prašovičiui.

Šešioliktfinalio barjero neperžengė Aleksandras Trofimčiukas (iki 71 kg) – 0:5 neprilygo Izraelio atstovui Miroslavui Kapuleriui, nepasisekė ir Robertui Liorančui (iki 80 kg) – 2:3 nusileido vengrui Markui Nandorui Simonui.

Europos čempionatą pradėjo iš viso 337 boksininkai – 121 moteris ir 216 vyrų. Tarp dalyvių yra Rusijos ir Baltarusijos sportininkų.

NAUJAUSI KOMENTARAI

M

M portretas
Rusai laimėjo 8 aukso iš dešimt vyru ir trys merginos čempiones , koks lygis , o jei be stipriausiu , koks butų lygis